Yazılım Geliştirme Uzmanı & E-Ticaret Danışmanı
Asp , Excel , VBA , E-Ticaret , Mobil , Desktop, Web Uygulamaları
Tel : 0 534 797 31 21 , Mail : baranseren@gmail.com

Ankara E-Ticaret Uzmanı , Logo Tiger ve Logo Go için Çözüm Geliştirme Uzmanı

Üçüncü Üniversitem AÖF Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ;) 21.12.2014

İkinci Üniversite Kapsamında AÖF Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümüne başladım. Logo ürünleri için kapsamlı analizler ve raporlama çözümleri geliştirdiğimden dolayı muhasebesel anlamda eksik yanlarımı tamamlamak açısından 2. üniversite kapsamında okumaya başladığım bu bölümden gerçekten çok zevk aldım. Özellikle iktisat ve işletme dersleri benim için bulunmaz bir nimet. ilerki zamanlarda sizlerde fark edeceksiniz ki raporlama çözümlerimde çok farklı bakış açıları geliştirmeye başlayacağım.


Tags : açık öğretim , muhasebe , ve , vergi , uygulamaları


Logo Tiger ve Go için Excelden Toplu Malzeme Bilgileri Güncelleyici 21.12.2014

Meytek Tesisler Teknik Bakım Isıtma Soğutma Sistemleri Ltd. Şti. için hazırladığım bu proje ile Logo da bulunan malzeme kartlarına ait istenen alanlar excelden değiştirildikten sonra sisteme geri aktarılmasını sağlar.
Proje ücreti 150 TL dir. İlgilenenler iletişim numaralarımdan bana ulaşarak bilgi alabilirler.


Tags : Logo Tiger ve Go için Excelden Toplu Malzeme Bilgileri Güncelleyici


Iphone Programlama NSLocalizedString Dil Sorunu 18.12.2014

[NSString stringWithFormat:NSLocalizedString(@"Example", nil)]; olarak çağırdığımız dil dosyalarının 8.1 similatör probleminden dolayı çalışmadığını bulmam 2 günümü alsa da değdi. Run Yanında bulunan şema değiştirme bölümünden run şemasını değiştirin options kulakçığına geçerek application language kısmından dili değiştirdiğinizde uygulamanızın aslında çalıştığını göreceksiniz. Iphone uygulamaları için çoklu dil desteği ile ilgili video anlatımı yakında yayınlayacağım.


Tags : iphone , localized , string , multi , language , çoklu , dil , desteği , xcode , ios , programlama


SadeceHosting.Com Kota Sorunları 03.12.2014

Sadece Hosting firmasından aldığımız hosting hizmetinde sorunlar yaşandığı bilgisini almam üzerine yaptığım incelemelerim sonucunda fark ettiğim şu oldu ; default olarak site ve veritabanlarında yapılan otomotik yedekleme alanı açma olayından dolayı sistem sürekli kota sorunlarına takılmaya başlıyor. Önerim şu şekilde ; kota ayarlarınızdan yedekleme ve MySQL ayarlarından yedekleme seçeneklerini kapatın. Sitemiz şu an açık : Konya Anaokulu


Tags : Sadece Hosting Kota Sorunları


Ios Programlama - Xcode 5 ScrollView Uygulaması ve AutoLayout Problemi 31.10.2014
Tags : Ios Programlama - Xcode 5 ScrollView Uygulaması ve AutoLayout Problemi


Resim Dosyalarına Çekildiği Tarihi Ekleme Programı 02.08.2014

Resim dosyalarına çekim tarihini ekletmek özellikle Fuji marka makina kullananların en büyük sıkıntısı bunun için bir program yaptım aşağıdaki linkten indirip kullanabilirsiniz. Hangi Klasör içindeyse o klasörde bulunan resimlerin içineçekildiği saati ekler .NET Freamework 3.5 sürümü veya üstü bilgisayarınızda yüklü olmalıdır. Programın yazılışında bana fikirlerini ileten değerli arkadaşım Mehmet Recep ESER'e teşekkürler.


Tags : Resim Dosyalarına Çekildiği Tarihi Ekleme Programı


Iphone Toplu Sms Gönderme 23.07.2014

Iphone üzerinden toplu mesaj göndermek için alttaki programı appstore üzerinden indirin ve gönderim yapın https://itunes.apple.com/us/app/groups/id407855546?mt=8


Tags : iphone , toplu , sms , mesaj , gönderme


Türkiye Yedek Parçacılar Toptan ve Perakendeciler Listesi - Excel 08.03.2014

32.000 firma bilgisinden oluşan firma bilgileri dosyası için telefonla ulaşabilirsiniz.


Tags : Yedek Parçacılar Listesi Excel


Logo Sipariş Aktarma Hatası - Uygun Satır Bulunamadı 22.02.2014

kendi firma numaranız ve döneminize göre alttaki sorguyu çalıştırın update lg_XXX_XX_ORFICHE set STATUS = 4 where STATUS = 1 Ticari Sistem Yöneticisi kısmından satış dağıtım parametrelerinde bulunan Sipariş Onay bilgisi kısmını sevkedilebilir yapmalısınız.


Tags : Logo Sipariş Aktarma Hatası - Uygun Satır Bulunamadı


Regedit Devre Dışı - Açılmıyor 13.02.2014

Başlat -> Çalıştır -> Aç Kutusuna gpedit.msc yazın Grup İlkesi açılacak Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle seçeneği üzerine iki kere tıklayıp "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula","tamam" deyin yine olmaz ise "devre dışı" seçeneğini seçerek açabilirsiniz.


Tags : Regedit Devre Dışı - Açılmıyor