Yazılım Geliştirme Uzmanı & E-Ticaret Danışmanı
Asp , Excel , VBA , E-Ticaret , Mobil , Desktop, Web Uygulamaları
Tel : 0 534 797 31 21 , Mail : baranseren@gmail.com

Ankara E-Ticaret Uzmanı , Logo Tiger ve Logo Go için Çözüm Geliştirme Uzmanı

Iphone Programlama NSLocalizedString Dil Sorunu 18.12.2014

[NSString stringWithFormat:NSLocalizedString(@"Example", nil)]; olarak çağırdığımız dil dosyalarının 8.1 similatör probleminden dolayı çalışmadığını bulmam 2 günümü alsa da değdi. Run Yanında bulunan şema değiştirme bölümünden run şemasını değiştirin options kulakçığına geçerek application language kısmından dili değiştirdiğinizde uygulamanızın aslında çalıştığını göreceksiniz. Iphone uygulamaları için çoklu dil desteği ile ilgili video anlatımı yakında yayınlayacağım.


Tags : iphone , localized , string , multi , language , çoklu , dil , desteği , xcode , ios , programlama


SadeceHosting.Com Kota Sorunları 03.12.2014

Sadece Hosting firmasından aldığımız hosting hizmetinde sorunlar yaşandığı bilgisini almam üzerine yaptığım incelemelerim sonucunda fark ettiğim şu oldu ; default olarak site ve veritabanlarında yapılan otomotik yedekleme alanı açma olayından dolayı sistem sürekli kota sorunlarına takılmaya başlıyor. Önerim şu şekilde ; kota ayarlarınızdan yedekleme ve MySQL ayarlarından yedekleme seçeneklerini kapatın. Sitemiz şu an açık : Konya Anaokulu


Tags : Sadece Hosting Kota Sorunları


Ios Programlama - Xcode 5 ScrollView Uygulaması ve AutoLayout Problemi 31.10.2014
Tags : Ios Programlama - Xcode 5 ScrollView Uygulaması ve AutoLayout Problemi


Resim Dosyalarına Çekildiği Tarihi Ekleme Programı 02.08.2014

Resim dosyalarına çekim tarihini ekletmek özellikle Fuji marka makina kullananların en büyük sıkıntısı bunun için bir program yaptım aşağıdaki linkten indirip kullanabilirsiniz. Hangi Klasör içindeyse o klasörde bulunan resimlerin içineçekildiği saati ekler .NET Freamework 3.5 sürümü veya üstü bilgisayarınızda yüklü olmalıdır. Programın yazılışında bana fikirlerini ileten değerli arkadaşım Mehmet Recep ESER'e teşekkürler.


Tags : Resim Dosyalarına Çekildiği Tarihi Ekleme Programı


Iphone Toplu Sms Gönderme 23.07.2014

Iphone üzerinden toplu mesaj göndermek için alttaki programı appstore üzerinden indirin ve gönderim yapın https://itunes.apple.com/us/app/groups/id407855546?mt=8


Tags : iphone , toplu , sms , mesaj , gönderme


Türkiye Yedek Parçacılar Toptan ve Perakendeciler Listesi - Excel 08.03.2014

32.000 firma bilgisinden oluşan firma bilgileri dosyası için telefonla ulaşabilirsiniz.


Tags : Yedek Parçacılar Listesi Excel


Logo Sipariş Aktarma Hatası - Uygun Satır Bulunamadı 22.02.2014

kendi firma numaranız ve döneminize göre alttaki sorguyu çalıştırın update lg_XXX_XX_ORFICHE set STATUS = 4 where STATUS = 1 Ticari Sistem Yöneticisi kısmından satış dağıtım parametrelerinde bulunan Sipariş Onay bilgisi kısmını sevkedilebilir yapmalısınız.


Tags : Logo Sipariş Aktarma Hatası - Uygun Satır Bulunamadı


Regedit Devre Dışı - Açılmıyor 13.02.2014

Başlat -> Çalıştır -> Aç Kutusuna gpedit.msc yazın Grup İlkesi açılacak Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle seçeneği üzerine iki kere tıklayıp "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula","tamam" deyin yine olmaz ise "devre dışı" seçeneğini seçerek açabilirsiniz.


Tags : Regedit Devre Dışı - Açılmıyor


Logo Go ve Tiger için Malzemelere Muhasebe Kodu Aktarımı 05.11.2013

Logo Go ve Tiger için Malzemelere Muhasebe Hesap Kodu Aktarımı işlemi yapılır ücretlendirmesi 1 firma için 150 TL dir. İrtibat numaralarımdan bana ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Tags : Logo Go ve Tiger için Malzemelere Muhasebe Kodu Aktarımı


Logo Geç Açılma Problemi 02.10.2013

Merhabalar , Logo ürünlerini kullanıyorsanız ve ürününüz geç açılıyorsa bu makale size birazda olsa hız kazandıracaktır. Öncelikle 4-5 adımlı işlem yapacağız 1. İşlem : "C:\Windows\System32\drivers\etc" dizininde bulunan host isimli dosyayı çift tıklayın not defteri ile aç seçeneğini seçin 192.168.2.199 SERVER şeklinde sunucu ip adresinizi ekleyip sunucu adınızı tanıtın. 2. İşlem : Logo kurulu makinaya uzak bağlantı ile bağlanın Sys sistem yöneticisine girip ilk menüde bulunan veritabanı ayarları kısmında sunucu adınızın olduğu yere de ip adresi ile değiştirin kaydedin çıkın. 3. İşlem : Client bilgisayarlarında antivirüsler tarafından taranmayacak dizin olarak ayarlamak için antivirüs programınızın yapılandırma seçeneklerinden logo dizini olan ağ bağlantı dizinini taranmayacak öğeler kısmına alın 4. İşlem : Logo ürününü Windows güvenlik duvarına izin verilen öğeler kısmına ekleyin. 5. İşlem : Logo kurulu serverda bulunan SQL Configration kısmına gelin VIA seçeneği seçili ise onu kullanım dışı yapıp server a reset atın. Bu işlemlerden sonra Logo ürününüz ortalama olarak 15 sn kadar daha hızlı açılacaktır. Sorunlarınız olursa iletişimde telefonum var arayın konuşalım.


Tags : logo , geç , açılıyor , go , tiger , unity , sorunu , gecikmesi