Yazılım Geliştirme Uzmanı & E-Ticaret Danışmanı
Asp , Excel , VBA , E-Ticaret , Mobil , Desktop, Web Uygulamaları
Tel : 0 534 797 31 21 , Mail : baranseren@gmail.com

Ankara E-Ticaret Uzmanı , Logo Tiger ve Logo Go için Çözüm Geliştirme Uzmanı

Yedek Parça Sektörü ve Dikey E-Ticaret B2B , B2C 17.04.2012

Bildiğiniz üzere E-Ticaret Sistemleri tasarlıyorum ve işletmesi konusunda Diyarbakırda çalışıyorum. E-Ticaret gelişim süreci ülkemizde halen devam etmekte fakat seçici müşteri pörtföyü gerçekten zorlayıcı olmakta. Şu şekilde ki ; müşteri ürünün resmini görmek istiyor Dikey E-Ticaret sitelerinde cici bayanların üstünde ürünün resmini illaki görmeden almayacakları gibi yedek parça sektöründen de bunu bekliyorlar. Bu durumu yaklaşık olarak 2 sene önce fark etmiştim. Bu durumda yapacak ilk iş grafiker yardımı ile ürün resimlerinin çekilmesi ve ürünlerin çekilen bu resimlerinin dekupaj işleminden geçirilmesiydi. Bsd Otomotiv bünyesinde 15000 çeşit ürünün resimlenmesi anlamına geliyordu bu iş. Sessizce başlayan bu çalışma bayi ağı içersindeki online katalog işlevini sağlayacak ve bu durumdanda direkt e-ticaret yapmayı hedeflemiş olan B2C kanadında son kullanıcıya çıkma aşamasında düşünen benim ilk işim oldu. Ürün resimleri çekildi şu an 3000 adet ürün resimlenmiş ve dekupaj işleminden geçmiş durumda , e-ticareti b2c boyutuna taşıdığımız yedek parça toptan sitemizde bu ürün resimleri kullanılıyor. Bu müşteriye bu firma ciddi bir firma ve gerçekten bu malzemeler ellerinde varki resimlemişler hatta üzerinde o kadar çalışılmış ki tüm resimler temizlenmiş detayları barizleştirilmiş şekilde o zaman bu firmadan ürün satın almamda bir sakınca yok diye düşündürüyor. E-Ticaret in yedek parça sektörüne uyarlaması ciddi anlamda sıkıntılı bir süreç bu süreçte yapılması gerekenler ise şu maddelerde gizli. - Ürünlerin açıklamaları düzgün olacak - Ürünlerin kategorileri belli olacak - Ürünlerin fiyatları doğru olacak yeni gelen ürünlerin mutlaka fiyatlarını günlük girdirilecek - Muhasebe otomasyon programı ile entegre çalışacak. - Stoklar güncel olacak ve b2c sitesinde ürün buttonlarında stokta var veya yok konusunda sürekli girişler yapılacak. Tabiki bunlar sadece başlangıç içersinde geçen diğer konuları ise bahsetmeye çalışırsam içinden çıkamaz bir hal alır : ) Stoklarım doğrumu ki diyen olacaktır mutlaka o durumda da parçalı sayım ile sayımınızı tamamlayacak ve stoklarınızdan emin olacaksınız. Yedek Parça Sektöründe B2B ve B2C konusunda aklınıza takılan bir konu olursa başlıkta telefon numaram var arayabilir bilgi alabilirsiniz. Tag : B2B , E-Ticaret , Yedek Parça , Satış , Bayi Ağı , Online Satış Sistemi , Diyarbakır , İnternetten Satış , Dikey E-Ticaret , İnternet Üzerinden Satış Yapma , Online Sat , Sanal Pos Entegrasyonu , Logo, Go, Tiger , Netsis , Nebim , Mikro


Tags :


Asp ile Formdan Gelen Tüm Bilgileri Ekrana Yazdırma 17.04.2012

Tüm Form Elemanlarını Ekrana Yazdırma
<%
For Each item In Request.Form
    Response.Write(item & " = " & Request.Form(item) & VbCrLf)
Next
%>

Asp formlarınızda kullandığınız form nesnesinden gelen verilerin tamamının ne olduklarını görebilmeniz için trace aşamasında gerekebilen bir fonksiyon dizisidir. Formların tamamından gelen verileri ekrana basarak size istediğiniz veriyi trace etmenizi sağlar.


Tags :


Logo Tiger ve Go için Otomotik Kur Güncelleyici 16.04.2012

Mynet , iş bankası , Merkez Bankası , Garanti Bankası ile entegre edilebilir. Günlük kurları çeker ve sisteminize tanımlar. İletişim bölümünde bulunan telefonlarımdan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Tags : Logo Tiger ve Go için Otomotik Kur Güncelleyici


Logo Tiger ve Go Parola Sıfırlama Aracı 16.04.2012

Unutulan şifrelerin boş olarak ayarlanmasını sağlar. Veritabanı ayarlarınızı yaparsınız ve ilgili kullanıcıların şifrelerini sıfırlarsınız.


Tags :


Logo Tiger ve Go Excelden Fiyat Aktarma Programı 16.04.2012

Excel stok çeker ve ürünlerin yanlarına fiyatlarını yazarsınız. Fiyatlar güncel olarak logo veritabanına aktarılır ve ekranda gösterilir.


Tags :


Logo Go Tiger / Netsis Sekreter Programı v.1.0 16.04.2012

Cari Hesaplar içersinde arama yapabilir. İletişim bilgilerini güncelleyebilir. Web Phone destekli bir santral kullanılıyorsa müşteriyi VOIP üzerinden arayabilir. Not Ekleyebilir ve Güncelleyebilir.


Tags :


Logo Tiger ve Go için Patron Raporu 16.04.2012

Logo ürünleri için patron raporu İşletmeye göre isteklerinizin belirtilmesi ile yazılır. Çek/Senet Raporları Malzeme Analizleri Stok Devir hızı Satın Alma Raporları Özellikler firmaya göre değiştiğinden talebe göre hazırlamaktayım.


Tags :


Asp Rastgele Şifre Üretme - Function RandomPassword 14.04.2012

3. satırdaki 8 değerini istediğiniz sayıya çevirerek istediğiniz karakterde şifreler oluşturabilirsiniz.
kullanımı

		dim sifre
		Sifre = RandomPassword()


şeklinde kullanmak istediğiniz değişkene eşitleyin

		Function RandomPassword()

			For i = 1 to 8
				Randomize 
				z = 90
				a = 65
				pass = pass + Chr(Int((z - a + 1) * Rnd + a)) 
			next
			RandomPassword = lcase(pass)
			RandomPassword = cstr(RandomPassword)
			
		End FunctionTags :


Yandex Metrika yı Siteme Ekledim. 14.04.2012

Yandex bu aralar en beğendiğim servislerden olan metrika uygulamasını sırası ile tüm sitelerimde aktiflemeye başladım. Uzunca bir süre Google Analytics kullanmış biri olarak ciddi bir şekilde analiz eksikliği var metrikanın ama verilerin anlık gösterimi söz konusu olduğunda metrika ile uzak yakın ilişkisi olmuyor. Metrika henüz Türkiye için haritaları tam analiz edemiyor hangi illerden giriş alındığı konusunda net bilgi veremiyor fakat yinede kullanım olarak oldukça sade ve güzel bir uygulama olmuş yandex e teşekkürler. Reklam filmleri ise kızımın en sevdikleri arasında yer aldığından siteme ekleyeyim :)Tags :


Sitemin alt sayfaları için bir seo değişikliği yaptım 14.04.2012

Sitemdeki yazılara girildiğinde üst başlıkların sabit kaldığını ve bunların yazı içeriğinden oluşması gerektiğini düşündüğümden , yazıları konu başlıklarına gelecek şekilde düzenledim.


Tags :